forezja | JULIA LEWANDOWSKA, ŁUKASZ SZLESZYŃSKI

Data: 03.06. godz. 18:30 (w ramach Krótkich form choreograficznych) | Czas trwania: 14 min
Miejsce: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku ul. H. Sienkiewicza 14

O SPEKTAKLU


Forezja – przenoszenie jednych organizmów przez drugie; chrząszcze są często przenosicielami roztoczy, muchówki – zaleszczotków, pszczoły – wczesnych stadiów larwalnych chrząszczy z rodziny Meloidae. Forezja nie dotyczy przenoszenia pasożyta przez żywiciela, jednak może powodować śmierć przenosiciela.


Łukasz Szleszyński
Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Aktor-tancerz w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Współpracuje z AST i Jogą Życia jako asystent przy zajęciach jogi oraz Olsztyńskim Teatrem Tańca jako tancerz i nauczyciel tańca współczesnego. Laureat konkursu na współpracę z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie. Stypendysta prezydenta miasta Bytomia. Twórca P20 studio ruchu, gdzie wychodzi z ofertą zajęć z tańca intuicyjnego i jogi.

Julia Lewandowska
Absolwentka studiów licencjackich na grafice warsztatowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Rose Bruford College of Theatre and Performance. Występowała z Teatrem Pijana Sypialnia, Stowarzyszeniem Living Space Theatre oraz w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Prowadzi działalność dźwiękowo – ruchową BodyVoicing. To metoda warsztatu holistycznego – udźwiękowienia ciała. Wraz z zespołem Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark otrzymała pierwszą honorową nagrodę specjalną OFF za spektakl “Szekspir:makieta” kolektywu dziewczyńskiego blisko na Festiwalu SzekspirOFF 2021 w Gdańsku, oraz indywidualne wyróżnienie aktorskie. Twórczyni i realizatorka projektu społecznego „Zarapuj mnie Ślunsk” z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Radzionkowie. Stypendystka prezydenta miasta Bytom w dziedzinie folk i tradycja, dzięki któremu realizuje projekt “Chór pokoleń” z seniorami.

Choreografia, wykonanie, mix muzyczny i kostiumy: Julia Lewandowska, Łukasz Szleszyński

Realizacja dźwięku: Jakub Ritter

Realizacja światła: Dastin Greczyło

Konsultacje reżyserskie: Kamil Bończyk

Spektakl powstał dzięki współpracy z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark. Szczególne podziękowania za konsultacje i wsparcie twórcy składają Kamilowi Bończykowi oraz Annie Piotrowskiej.

fot. Aleksandra Staszczyk

Bilety:

Przedsprzedaż (online):

ulgowy: 15 zł
normalny: 20 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 60 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 80 zł

Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji bezpośrednio przed wejściem na widownię. 

Sprzedaż stacjonarna (1h przed każdym spektaklem, płatność tylko gotówką): 

ulgowy: 20 zł
normalny: 25 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 80 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 100 zł

Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji bezpośrednio przed wejściem na widownię.

Skip to content